День без поліетилену відзначили в Житомирі

День без поліетилену відзначили в Житомирі

3 липня у житомирському ТРЦ «Глобал» відбулася акція «#Цяторба» на підтримку Міжнародного дня відмови від поліетилену. Об этом сообщает chasipodii.in.ua со ссылкой на СМИ.

Ініціатори акції закликали замінити поліетиленові пакети на екоторбинки, вироблені з тканини. Люди щодня використовують поліетилен, який негативно впливає на екологію планети, оскільки період розкладу його — близько 100 років. Якщо, наприклад, поліетилен потрапляє в океан, він шкодить його мешканцям. Всесвітня громадська організація «За природу» встановила, що щорічно від поліетилену тільки в Ньюфаундленді вмирають понад 100 тисяч китів, тюленів, черепах…За даними ООН, щороку люди використовують 5 трильйонів пакетів і близько 8 мільйонів з них потрапляють в океан. Сумна статистика.


В Україні вже зареєстрований законопроект про зменшення кількості пакетів такого типу — він передбачає заборону пакетів товщиною стінок до 50 мікрон. Це вже один крок до перемоги. Також раніше Житомирська міська рада на сесії затвердила рішення — про обмеження використання пластикових пакетів. І в свою чергу 28 травня 2019 року було підписане розпорядження про створення наглядової ради.


Автори сьогоднішньої акції пропонують купити екоторбинки, що є аналогом поліетиленових пакетів. По-перше, вони виглядають краще, ніж звичайні пакети. По-друге, ця торбинка міцніша та зручніша за будь-який пакет.


Всі бажаючі можуть приєднатись до загальноукраїнської акції «День без поліетилену!» та Житомирської акції «#Цяторба».


Спільними зусиллями ми зможемо врятувати екологію.


Джерело статті: “https://zt.20minut.ua/Podii/den-bez-polietilenu-vidznachili-v-zhitomiri-10898075.html”

ТОП новости

Вход

Меню пользователя